Järgnevatele piltidele klõpsates avanevad alamlehed vastavate lillede kohta:

 
Siin on lihtsalt mõned pildid:

Koerahammas “White Beauty” – 2015 ei tärganud

Väike igihali

Kollane kuldtäht

Mitmeõiene kuutõverohi

Kurekell

Lupiin

Harilik sinilatv

Sinine käoking – Kõrge, tugev püstine puhmik. Tumerohelised sõrmjagused lehed. Erksinised nn kinga kujulised õied pikas püstises õisikus, sortidel õievärv sinine, valge, roosa . Õitseb VII-VIII. Õisiku pikkus ca 30cm. Väga pikaealine püsilill. Eelistab parasniisket, huumusrikast aiamulda. Kasvab täispäikeses ja ka poolvarjus. Klassikaline püsilillepeenra asukas.

Ogaputk “Big Blue” –

Tulikas – Ranunculus ‘Picotee’ Mix – 2015 Hansaplant

Täpiline metsvits ‘Alexander’ – (Lysimachia punctata) Järvselja, Nurmenukuliste (Primulaceae) sugukonda kuuluv vähenõudlik pikaealine ilutaim. Kasvab suhteliselt aeglaselt. Kollased õied on 12-25 mm laiused ja neid paikneb rohkelt õiemännastena tipmises kobaras. Lehed kevadel noorena roosad, hiljem kollase-rohelisekirjud. Tema populaarsuse põhjus on leplikkus kasvukoha suhtes ja atraktiivne välimus. Sobivad kaaslased aias on teised püsililled, madalakasvulised põõsad ja kevadel õitsevad sibullilled. Ei talu pikaajalist põuda ega liigset niiskust, eriti puhkeperioodil. Kasvab ja kohaneb uuel kasvukohal aeglaselt.

Laialehine parkjuur

Villane nõianõges –

Verev sõrmkübar “Dalmatian White” Kõrgekasvuline, püstine puhmikuline. Kaheaastasena kasvatatav dekoratiivne taim. Suurte, longu lastud kellukestega kaetud sihvakad, tugevad varred. Õite värv valge, tumeda täpiga. Õitseb V-VI. Päikseline kuni poolvarjuline kasvukoht. Keskmise viljakusega muld. Kasutatakse laialdaselt rühmana murus, segapeenras, tausta taimena. Sobib taluaeda.

Müürilill “Snow Wave” Madal pinnakattetaim Mööda maad roomava kasvukujuga. Väikesed läikivad rohelised lehed on äärtest kreemikasvalged. Valged õied , õitseb VI- VII. Erakordselt vähenõudlik ja külmakindel. Sobib ideaalselt kuivmüüridele, kivitaimlad, taimenõud. Täispäike kuni poolvari. Naabrusesse sobivad madalad hostad, sõnajalad, kollane kukekannus, madalad murtudsüdamed, madalad kõrrelised.

Härjasilm “Bridal Bouquet” Madala kasvuga puhmikuline. Õied avanedes on kollased, pärast on täiesti valged keelõied. Õisiku keskel on arvukalt kollaseid putkõisi. Õitseb rikkalikult juunist oktoobrini. Eelistab valgusrikkaid parasniiskeid kasvukohti. Kasutatakse püsilillepeenardel. Hea lõikelill. Naabrusesse sobivad kasvama kukekannused, sügisheleeniumid, lupiinid, pehme kortsleht, kellukad, liiliad, aed-leeklilled.

Emajuur “True Blue”

Öölill

Sügislill ‘Waterlily’ – Hansaplant 2014

Tugev rothlaliilia

Vägihein

Heleeniumid

Harilik perovskia ‘Little spire’ – Hansaplant 2014

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Suvine märtsikelluke – Leucojum aestivum, Hansu Puukool 2021

Przevalski kobarpea (Ligularia przewalskii) – Maarahvapood 2022. Kobarpead on suured püsikud ja seega vajavad kasvamiseks ruumi. Õitseb suvel juuli ja augusti kuus. Eelistab parasiisket mulda ja varjukamat kasvukohta. Väga ilus veesilma ääres. Nad eelistavad poolvarjulist kuni päikselist kasvukohta. Mida päikselisem koht, seda tumedamad lahed. Vajavad rammusat mulda. Sügisene õitseja.  Annab ohtralt seemikuid.

Suur tähtputk ‘Ruby Wedding’ (Astrantia major) – Maarahvapood 2022.  Taim on püstise varre ja kompaktse kasvukujuga. Õitseb juulis-augustis, õied on roosad ja lehed on rohelised. Õitsvat taime on vaja toestada. Soovitav on närtsinud õisikud ära lõigata, siis õitseb taim kauem. Sobib lõikelilleks. Väga ilus on koosluses koos hallileheliste taimedega. Taime kasvukõrgus on 50-60 cm. Aastatega kasvab taim laiemaks, kuni 40 cm. Kasvab nii  päikeselises, kui ka varjulises kohas. Kasvukoha muld võiks olla parasniiske ja huumusrikas. Taim on küllaltki põua- ja külmakindel. 

Tömp punanupp (Sanguisorba obtusa) – Maarahvapood 2022. Kiirekasvuline kõrgeid õhulisi puhmikuid moodustav mitmeaastane ilutaim roosõieliste (Rosaceae) sugukonnas. Piklikud pudeliharja meenutavad kreemvalged õisikud asuvad kaarduvate varte tipus ja kõrguvad tumerohelise lehestiku kohal. Sobib kasvatamiseks looduslähedase planeeringuga istutusaladel ja maakodude naabruses, kus pinnas on kogu kasvuperioodi kestel piisavalt niiske ning kasvukoht valguseküllane. Head partnerid on talle teised sarnaste kasvunõuetega kõrgekasvulised püsikud, näiteks kukekannused, lihtõielised kollased ja ruuged päevaliiliad, mitmed kõrrelised jt. Paljundada saab kevadel jagamisega ning seemnetega. Annab üsna hästi ka isekülvi. Soovituslik istutusnorm haljastamisel on 5 taime m2-le. Õitseb suve teisel poolel, alates juuli lõpust kuni sügiseni. Õis ei lõhna, sobib lõikeilleks ja kuivatamiseks. Parasniiske huumusrikka mullaga kasvukoht, päike, poolvari.

Laiguline vesikanep ‘Atropurpureum’ (Eupatorium maculatum) – Räpina 2022; Kõrgus 150-180 cm; Korvõieliste sugukonda kuuluv tugevakasvuline püsilill. Eelistab toitaineterikast savikat niisket mulda. Sobib sooaeda ja üleujutatavatele aladele. Hilissügisel või varakevadel lõigatakse maapinnani tagasi. Toob elu aeda, sest meeldib paljudele putukatele. Sobib kasvatamiseks soolotaimena, kuid väga atraktiivsed on ka suuremad taimegrupid. Sobivad kaaslased on angervaksad, kurekell-ängelheinad, kõrgekasvulised kullerkupud, hundinuiad ja teised niiske kasvukoha taimed.

Harilik päikesesilm (Heliopsis helianthoides) – Räpina 2022;

Ida-vullrohi (Physochlaina orientalis) on Kaukaasiast pärit kartuli ja tomati sugulane, kes vajab poolvarju ja parasniisket mulda ning on pikaealine püsik.