Elupuu “Tiny Tim”

Elupuu “Filiformis”

Elupuu

Ebajasmiin ‘Schneesturm’

Mustjas luudpõõsas ‘Cyni’

Thunbergi kukerpuu “Aurea”

Juhani Puukool 2014, kõrgus 1 m, laius 1m. Noorelt püstiste, hiljem kaardus okstega aeglasekasvuline põõsas. Lehed kevadel hele-, suvel säravkollased, noored võrsed roosakad. Õitseb V-VI, kollaste lõhnavate õitega. Viljad on piklikud, korallpunased. Mullastiku suhtes on leplik, kuid eelistab siiski viljakamaid muldasid. Suvisel kuumal keskpäeval võib päike lehti põletada. Külmakindel.

Thunbergi kukerpuu “Orange Ice”

2019 Juhani Puukool, kõtgus 60 cm, laius 30 cm, Kauni särava oranzikaspunase lehestikuga. Kollased õied. V-VI. Eelistab päikesepaistelist kasvukohta, ei talu liigniiskust. Mullastiku suhtes vähenõudlik.

Värdforsüütia

Kontpuu

Kohalik rohe-kollaste lehtede ja punaste võrsetega

2. Järvselja Puukool 2015

Kukerpuu

Tuhkurenelas

Spiraea x cinerea – hübriidse päritoluga liik, esivanemateks on hall enelas (Spiraea cana) mis on levinud Lääne-Euroopa kaguosas ja naistepunalehine enelas (Spiraea hyperici­folia), mis kasvab Ida-Euroopa lõunaosast kuni Kirde-Hiinani. Külmakindel, valgusenõudlik, kasvab ka poolvarjus, kuid ei õitse. Mullastiku suhtes vähenõudlik. Annab ka juurevõsu

Sirelid

Veigela

Maranad:

‘Red Robin’ – Tõnis Tenso 2014, kõrgus 60 cm, läbimõõt 60 cm, õied punased

‘Red Ace’ – Tõnis Tenso 2014, kõrgus 50 cm, läbimõõt 50 cm, õied oranžpunased

‘Goldstar’ – Tõnis Tenso 2014, kõrgus 80 cm, läbimõõt 80 cm, õied suured kollased

‘Pink Queen’  – Järvselja Puukool 2015; Kõrgus 0,7 m, laius kuni 1 m. Erkroheline tihe lehestik, lehed väiksemad kui enamusel sortidest. Ka õied on väiksemad, kui paljudel teistel sortidel, aga selle eest on tal õisi väga palju. Moodustab ümara, ühtlase põõsa, mis juulis hakkab rikkalikult õitsema. Vanemate õite värv pleekub, eriti kui põõsas kannatab kuiva ja nälga. Seetõttu on selle sordi jaoks õige kasvukoht varjus keskpäevasest päikesest.

Kalifornia ebaküpress ‘Columnaris’

Chamaecyparis lawsoniana ‘Columnaris’

Kalifornia ebaküpressi erinevate sortide võsud on kas tume- või hallikasrohelised. Taim kasvab aeglaselt: 10 aastaga umbes ühe meetri. Soodsal kasvukohal kasvab Kalifornia ebaküpress 1-1,5 meetri kõrguseks ja 1 meetri laiuseks.

Värd-jugapuu ‘Hillii’ -Taxus × media Hillii

Kõrgus kuni 2 m. Laikooniline kuni ümar põõsas. Okkad lühikesed, tumerohelised. Eelistab varjulist viljaka parasniiske mullaga kasvukohta. On üks varjutaluvamaid okaspuuliike.