Jõhv-stepirohi ‘Pony tails’ – (Stipa tenuissima) – 2021 Maarahvapood. Kõrgus kuni 50 cm. Äärmiselt dekoratiivne siidjate varte ja pehmete udusuliste õisikutega kõrreline. Siidine puhmas lainetab iga tuulepuhanguga. Õitseb juuli-august. Jaheda suve korral ei pruugi jõuda õitsemiseni, kuid on sellegi poolest väga atraktiivne kõrreline. Üldjuhul üheaastane ilukõrreline, mis sobib kasvatamiseks peenral, kuid kõige efektsem on see stepirohi konteineris, kus ta on silmatorkav ka talvisel ajal. Kasvab meelsasti päikeselises kasvukohas, viljakas vett läbilaskvas parasniiskes või veidi kuivemas mullas. Soodsate olude korral võib talvituda. Tegemist on kiirekasvulise püsikuga. Taim uueneb isekülvist.
Harilik alang ‘Red Baron’ – (Imperata cylindrica) – 2021 Anu. Laiuv puhmik, mis kasvab 30-40 cm kõrguseks. Kasvukoht päikeseline või poolvarjuline, pinnas viljakas ja vett hästi läbi laskev. Kevadel on soovitatav tagasi lõigata. Tärkab hilja, kuskil mai keskpaigas. Sügisvärvus on vasevärvilised lehed. Kevadisel noorel lehestikul on lehe alumine osa veel roheline, ülemised otsad aga juba veripunased. Aja jooksul muutub punane sügavamaks ning peagi katab tervet lehestikku vaid kirgas punane pealispind. Kaunis ja omapärane ongi just tema lehestik. Taime võib istutada hajutatult teiste taimede sekka või ka lihtsalt ühe suure massina. Sobib kasvatamiseks kiviktaimlasse, alpi-aeda, ääristusena. Sellel sordil puuduvad või esinevad väga üksikud õied. Puhmikuid võib jagada kevaditi. Ei saa paljundada seemnetega. Kui ilmub mõni üleni roheline leht, tuleks see kohe eemaldada. Mullastiku suhtes leplik, kuid ei talu seisvat vett ega selletõttu läbikülmumist, eriti talvel. Istutada veidi kõrgemasse aia ossa, päikesepaistelisse kasvukohta, viljakasse mulda. Tsoon 5.
Paruktarn ‘Bronze Form’ – 2021 Anu. Carex comans. Õitseb mai-juuni, punakaspruunid sulgjad õisikud. Puhma kasvukõrgus 40-60 cm, laius 40 cm. Talveks kergelt katta.
Hall aruhein ‘Elijah Blue’ – 2021 Anu. Festuca glauca. Kasvukoht päikeseline kuni poolvarjuline, kuivem kuni parasniiske, tavaline aiamuld, liivasem, kehvem. Madalakasvuline hallikas- sinine puhmas on dekoratiivne aastaringi. Taime lehed on pooligihaljad. Suve teisel poole on puhmal hallikas-pruunid kõrrelistele iseloomulikud õisikud. Väga vähenõudlik, kasvab hästi parasniiskel ja kuivemal mulla. Talub ajutist liigniiskust.
Sobib hästi kokku okaspuudega ja padjandtaimedega kiviktaimlasse.
Vallise aruhein ‘Buddy Blue’ – 2021 Anu. Festuca valesiaca. Kõrgus 15-30 cm, laius 20-30 cm Peente sinihallide pooligihaljaste lehtede ja kollaste õisikutega tiheda ümara puhmiku moodustav ilukõrreline aeda või potti. Eelistab kuivemat pinda ja päikeselist kasvukohta. Ligi poole meetri kõrgusele ulatuvad õievarred lisavad õhulist struktuuri suve lõpuni. Kannatab kuumust ja põuda. Tundlik talvise niiskuse suhtes.
Päideroog ‘Picta’ – 2021 Anu. Phalaris arundinacea Kõrgus 90-120 cm. Lehed lineaalsed, kuni 2 cm laiad, valgete või kreemide triipudega. Lehed ja varred säilivad ka suurte külmadega, kuigi kaotavad oma värvuse. Õisik tihe, kuni 20 cm pikkune pööris. Pikad risoomid. Eelistab niisket või isegi märga mulda, kuid samas vastupidav kuivusele. Kasvab kiiresti laiali. Juba ammu ja laialdaselt kasutatud maastikuparkides pinnakattetaimena. Paljundatakse jagamisega. Talvitub ilma katmata. 3-8 kasvutsoon. Sageli soovitatakse kasvatada teda veekogu ääres, kuid võib ka konteinerisse istutada või siis veekogu põhja 15-20 cm sügavusse vette. Sel juhul on ta veelgi dekoratiivsem ja ei vaja talveks ümber paigutamist. Päideroog (paelrohi) on soodsates tingimustes agressiivne liik. Kasvukoht on soovitav piirata maasse kaevatud metallääristega või siis istutada taimed konteinerisse.Pärineb Euraasia ja Põhja-Ameerika mõõduka kliimaga aladelt .