Priimulad
Priimulad kasvavad hästi haritud ja väetatud niiskel aiamullal päikesepaistelisel ja poolvarjulisel kasvukohal. Neid on soovitav kasvatada rühmiti, ääristaimena, kiviktaimlas, veekogude ääres või lihtsalt maapinna katteks. Nende õite ilu jätkub varakevadest poole suveni: kohe peale lume sulamist hakkab õitsema varretu priimula, seejärel hambuselehine-, kõrvik-, kõrge-, roosa- ja juulia priimula. Paljundatakse jagamise teel või seemnetega enamasti kevadel aprillis mais või augustis. Istutamise vahekauguseks jäetakse 20-25 cm ning võivad ühel kohal kasvada 3-5 aastat. Seemnetega paljundamisel külvata seemned poolsooja kasvuhoonesse märtsis-aprillis lehemulla ja liiva segusse. Seemned idanevad 10-30 päevaga, soovitav on seemikud seejärel pikeerida ja alles korralike taimedena istutada kasvukohale.
Nurmenukud
Hariliku nurmenuku seemneid võib külvata kevadel ja sügisel. Sügisese külvi puhul võib külvata otse kasvukohale, rehitseda seemned korralikult mulda ning jätta need sinna talvituma. Kevadise külvi puhul oleks hea külvata seemned esmalt potti, asetada nad koos potiga 5 kraadise temperatuuri juurde külmkappi kolmeks nädalaks. Pärast seda too pott sooja kohta (13-16ºC). Õue võib istutada siis, kui seemikud on piisavalt suured. Taimed õitsevad järgmise aasta kevadel aprillis, mais. Nurmenukud sobivad suurepäraselt kiviktaimlasse. Eelistavad hea drenaažiga pinnast ja päikeselist kasvukohta. Taluvad ka lühiajalist varju. Paljundada saab nii seemnetega kui ka juurepuhmikute jagamise teel. Nurmenukud tunnevad end hästi rohumaadel ja neid on kerge kasvama panna köögiviljaaedadesse ning ojade jõgede kallastele. Kui esimesed taimed on juba hästi kasvama hakanud, levivad nad ise kergesti edasi.
Hambulislehine priimula (primula denticulata) – Taim on üsna vastupidav, armastab viljakat niisket mulda ja pigem varjukamat paika. Lillakas õiekera ilmub mullast pärast lumikellukeste õitsemist. Äraõitsenud õied ja kollaseks tõmbunud lehed on soovitatav eemaldada.