Astilbed:

‘Delft Lace’ – Juhani puukool 2014 Kõrgus 90 cm, laius 60 cm. Kõrgekasvuline puhmik. Sinakasrohelised, sügavatoonilised tugevad lehed, mis on kaetud kohati justkui halli kirmega, sarnaselt populaarse sordiga ‘Vision’. Õievarred on tumepunased, puhkemata õied tumeroosad, avanenult heledama tooniga roosa. Ideaalne soolotaim ja konteineris kasvatamiseks sobiv pilgupüüdja. Vajavad edukaks kasvamiseks head, parasniisket mulda ja päikesepaistelist kuni poolvarjulist kasvukohta. Kasvavad üsna edulalt ka varjus, ei talu liigniiskust ega läbikuivamist.

‘White Wings’ – Juhani puukool 2014; Kõrgus 25-30 cm; Madalakasvuline kompaktne puhmikuline. Kreemikasvalged õisikud tumeroheliste lehtede taustal moodustavad täiusliku kontrasti. Sobib kasutamiseks ka konteinertaimena. Sobilikud on parasniisked, kuid ka niisked huumusrikkad mullad. Ei talu lubjast pinnast. Eelistab poolvarju kuid kasvab ka päikselises kohas. Naabriteks sobivad tähtputked, kõrgekasvulised kellukad, hübriidülased, lurslilled, epimeediumid. hostad, rodgersiad, tiarell, ilukõrrelised.

‘Cappuccino’ – Juhani puukool 2015; Kõrgus 60 cm; Keskmise kasvuga tihe püstine puhmik. Pronksjastumerohelised läikivad lehed, mille kohal tihe kreemikas valged suured õisikud, õitseb VI-VIII. Parasniiske, kuid ka niisked huumusrikkad mullad. Ei talu lubjast pinnast. Eelistab poolvarju kuid kasvab ka päikselises kohas. Püsilillepeenrasse, veekogude äärde. Suurepärane lõikelill. Taim on ilus oma lehestiku poolest ka enne ja pärast õitsemist.

‘Fanal’  – Juhani puukool 2016, kõrgus 40-60 cm, laius 60 cm, Keskmise kasvuga, püstine puhmik. Lehed kevadel punakad, hiljem tumerohelised, läikivad. Särav-tumepunane kohev õisik. Õitseb VII-VIII. Sobivad parasniisked, kui ka niisked huumusrikkad mullad. Ei talu lubjast pinnast. Eelistab poolvarju kuid kasvab ka päikselises kohas. Sobib püsilillepeenrasse, veekogude äärde, vabakujuliste rühmadena 4-6 taime m2. Varajane õitseja. Naabriteks sobivad tähtputked, kõrgekasvulised kellukad, hübriidülased, lurslilled, epimeediumid. hostad, rodgersiad, tiarell.

Mõned vaated: