Laupäeval nautisime ilusat ilma ja sõitsime pisut ringi. Seekord veetsime aega põhiliselt Jõgevamaal. Esimene peatud oli Kõnnu Vabadussõja mälestusmärgi juures. Maa oli sügisesi lehti täis. Väga vahva oli vaadata, kuidas seened olid enda maast välja ajamisega maa otsekui “ära lõhkunud”. Sellest kahjuks küll pilti ei teinud, kuid mõned ilusad kärbseseened jäid küll pildile.

Järgmine peatus oli Torma mõisas. Mõisa peahoones on tänaseks päevaks A ja O kauplus. Hoone ise oli nii hale, et ei tahtnud seda isegi pildistadagi. Kui aga olime terve mõisakompleksi läbi käinud, saime aru, et tegemist on olnud ühe väga vahva mõisaga. Võiks lausa arvata, et mõis on olnud autonoomne. Kõik on ju olemas – õllevabrik, viinavabrik, juustutehas, saeveski… Väidetavalt on Tormat mainitud juba 1212. aastal, mõisa aga 1493. aastal.

Edasi sõitsime Torma kiriku juurde.

Järgmine peatus oli Laiuse linnuse juures:

Edasi sõites jäi silma üks huvitav kirik ja me tegime seal ka ühe peatuse

Laiusel ei olnud meil algselt plaanis eriti palju ringi vaadata, aga silt näitas Laiuse siniallika ja voore poole ning just siniallikas tundus ahvatlev. Peab aga tunnistama, et siniallikas valmistas meile tõelise pettumuse. See-eest oli vaade Laiuse voorelt suurepärane.

Järgmiseks jõudsime Kuremaale.

Koduteel põikasime sisse veel Saadjärvele ning lõpuks leidsime planeerimatult isegi ühe National Geographicu kollase akna.