Minu lapsepõlvekodus kasvasid hostad purskkaevu servas. Neid oli kahte sorti, ühed olid suure lehega seest rohelised ja valgete servadega. Teine sort oli väiksemate lehtedega seest valge ja servad rohelised. Need väiksemad tundusid mulle alati armsamad. Kevade poole tõin endale neid lehti vaasigi, kuid sügiseks olid teod puhmas korraliku töö teinud.

Praeguses kodus oli seda ostes juba kaks suurt puhmast hostasid, mõlemad ühesugused. Eelmisel aastal tõstsin ühe neist uude kohta ja mulle tundub, et ta on seal päris rahul. Tegemist on ka seest valgete ja servast roheliste lehtedega. Arvan, et see on sama sort, mis minu vanematekoduski. Eelmisel aastal seda hostat ümber istutades harutasin selle puhma seest välja ühe haru, mis on üleni roheline. Istutasin selle eraldi ja nüüd ootan, et ta kasvaks ja paljuneks.

Aga selleks, et oleks veel midagi oodata, tõime Võhma lillepäevalt veel kolm hostat kaasa. Kuna mul oli peenra kaevamine pooleli, siis nad pidid pikalt ootama, enne kui oma uuele kohale said. Ühe sordi istutasin varem maha ja seetõttu olen suutnud selle sordi nime kusagile ära kaotada. Üritasin seda Interneti abil taastada ja arvan, et see hosta on “White Feather”. Teised kaks said täna peenrasse ja nende nimed kirjutasin pottide pealt üles. Üks on “Carousel” ja teine “Fire Island”.

Mul on küll suhteliselt täpne ettekujutus sellest, millise kujuga see peenar lõpuks olema peaks, kuhu hostad nüüd istutasin, kuid mul ei ole eriti head visiooni sellest, kuidas taimed seal asuma hakkavad. Hostade vahele kolisin akna alt eelmisel aastal sinna istutatud helmikpöörise “Autumn leaves”. Ahh, selle aknaaluse peenraga on mul täitsa mure. Seal ei kasva ükski asi hästi, väljaarvatud umbrohi. Sellel pole häda midagi, aga kõik asjalikud asjad kuivavad ära. Igatahes kolisin ma helmikpöörise sealt ära ja istutasin hostade vahele. Seal võiks neid veel paar sorti olla.