Eile käisime minu vanemate juures väikesel kokkutulekul. Olime varem kokku leppinud, et ma teen salatit. Samas pidi Siljal piisavalt kurke ja tomateid olema, seega pidi ta need kaasa võtma ja minu asi oli sinna lisa leida. Algne idee oli teha midagi paprika ja lehtsalatiga. Hommikul aga jäi FB-s silma suvikõrvitsaga salatiretsept, mille otsustasin ära proovida.

Suvikõrvitsad tuli ära riivida ja nõrutada. Kilo suvikõrvitsate kohta tuli lisada 3 spl oliiviõli ja poole laimi mahl, 1 spl mooniseemneid, maitseks veel soola ja pipart. Tunnistan, et otsustasime emaga kohe, et milleks nõrutada, kuid ehk oleks seda siiski pidanud tegema. Kastme oleks pidanud ka eraldi kokku segama ja alles siis suvikõrvitsa peale kallama. Nojah, mis seal ikka, maitse oli sellegi poolest huvitav.

DSC_5732v

Ema kurtis, et kurke sai sel aastal nii palju, et pooled tõmbas juba üles. Mul lõi kohe lambike põlema, et tõime ju Avinurme tünnilaadalt endale kurkide tarvis väikese tünni ja Jaan lubas neid soolata. No vot, aga selleks on ju kõigepealt kurke vaja. Läksime ja korjasime endale mingi koguse, mida arvasime vaja minevat. Täna hommikul pani Jaan meie tünnikese kurki täis. Täitsa põnev on!

Enne maale minekut käisime Loki juurest läbi, et kaasa võtta see kast, millega talle juulis maasikaid viisin. Tänutäheks sain ühe piraka suvikõrvitsa ja mõned kurgid. Kuna Silja tõi tomateid ja kurke nagu kokku lepitud, kuid meil oli juba salat olemas, siis jäid tomatid üle ja ema pakkis need mulle kaasa. Pisut varem oli naabrimees meile ka mõned tomatid ja hulga õunu toonud. Seega oli meil nüüd kodus igasugu toorest kraami, mida korraga niikuinii ära tarbida ei jõua. Tuleb midagi välja mõelda.

Leidsin “Ise tehtud. Hästi tehtud” toidublogist ühe retsepti, kus sai korraga ära kasutada nii suvikõrvitsa kui ka tomatid.

Magusmahe suvikõrvitsa hoidis tomatiga

1 kg suvikõrvitsat
0,5 kg tomateid
0,5 kg paprikat
1 dl õli
2 spl äädikat
0,5 dl suhkrut
1-1,5 tl soola
jahvatatud musta pipart
Suvikõrvits, tomatid ja paprika tükeldada ning lisada muud ained ning siis keeta kuni kõrvits muutub klaasjaks. Kuna mul oli pott väga väike, sai suvikõrvitsat ka umbes pool kilo. Hea kiire ja lihtne retsept. Maitse tuli meeldiv ja purgid on väga ilusad värvilised.

Mida teha õuntega? Loomulikult õunakooki! Selle jaoks leidsin Toidutarest retsepti nimega

Hõrgutav õunakook

100 g võid
2 dl suhkrut (panin ca 1,5 dl)
1 muna
2 dl jahu
6-8 õuna
Jahu tuleb suhkruga vahustada ning seejärel muna ja jahu selle hulka segada. Õunad viiludena vormi põhja ja seejärel taigen õunte peale. Mulle tundus see küll väga imelik, sest seda tainas oli väga vähe ja mul oli raskusi kõigi õunte katmisel. Sellest hoolimata tuli kook päris hea. Hästi õhuke, kuid magus ja hapu kenasti paigas. Küpsetada tuli 200 kraadi juures 20-25 minutit.

Tänase päeva bilanss: tünnitäis kurke soolas, 6 purki magusmahedat suvikõrvitsa hoidist tomatiga valmis, 1 õunakook ära proovitud. Alles on veel mingi osa suvikõrvitsat, hulk kurke ja õunu ka. Nüüd tuleb välja mõelda, mis nendega teha.