Täna hommikul startisime kodust juba kell 8 ja võtsime suuna Lätti. Meie eesmärgiks oli jõuda Limbažis asuvasse villavabrik ‘Tine’ poodi. Laupäeviti on kauplus avatud kella üheni päeval ja me ei tahtnud päris viimasele minutile jääda.

‘Tine’-s käidud, vaatasime ka kohalikud vaatamisväärsused üle. Esmalt läksime Limbaži suurjärve ääres asuvasse vaatetorni. Torn ise (asukoht:  57°30’25.1″N 24°41’50.8″E) oli küll juba kehvas seisus, aga vaade järvele sellest hoolimata päris kena.

Seejärel sõitsime linna tagasi ja esimesena vaatasime ära Limbaži katoliku kiriku, mis on ehitatud 1996. a (arh I. Jekale, D. Straubergs) ja on esimene pärast iseseisvuse taastamist Lätis ehitatud katoliku kirik.

Seejärel parkisime auto linnasüdamesse ära ja liiklesime edasi jalgsi, sest kõik meile huvipakkuvad paigad olid läheduses. Jaan märkas kohe parklas huvitavat kooslust, kus ühelpool parklat oli kasiino ja teiselpool pandimaja. Kas tõesti kokkusattumus? 

Otsustasime kõigepealt jälle kirikud üle vaadata. Õigeusu kirik püüdis juba kaugelt pilku. 

Kohe sealsamas asub ka Limbaži evangeelne luteri kirik. 

Kiriku aias on Läti vabadusvõitlusele pühendatud mälestusmärk.

Järgmisena käisime Limbaži vanas tuletõrjedepoos. Läksime sinna tegelikult ainult torni vaatama, aga leidsime eest ka igati vahva muuseumi, kus oli nii vanu telefone, telereid kui õmblusmasinaid. Torni kõigil korrustel on säilinud järsud trepid. Vanasti kuivatati tornis voolikuid, nüüdseks on kogu torni läbivad avad kaetud klaasidega, mis moodustavad kõikidele korrustele klaaspõrandad. 

Seejärel suundusime Limbaži keskaegse lossi juurde ja ronisime sealsesse vaatetorni.

Tornis käidud, seadsime sammud hõbedamuuseumi. Kuna taiesed olid klaasi taga, siis oli pilti teha ülimalt keeruline, aga võib-olla just selle pärast jäi meil rohkem aega nautimiseks. 

Muuseumis saab näha hõbedasepa Oļegs Auzers’i taieseid ja tema venna Artursi maale. 

Tore oli see, et kuigi meid oli ainult kaks, tegi üks noormees meile muuseumis täieliku giidituuri. Tavaliselt ma eelistan ise vaadata, aga seekord tunnistan, et giid andis elamusele väga-väga palju juurde. Soovitan!

Väikese ülevaate muuseumist saab sellest videost: