Kuigi meie tegelik sihtpunkt oli Cēsis, siis sõitsime pühapäeval esimese hooga hoopis Siguldasse, sest kui kevadel seal käisime, jäi üks vaade mind niimoodi vaevama, et vajas uuesti üle vaatamist. Pealegi ei jõudnud me kevadel köisraudteega sõitma ja see viga vajas ka parandamist. Kuna köisraudtee lõpetab mingil hetkel oma igapäevased sõidud, siis oli esimeses järjekorras see. Jõudsime kohale pisut pärast kella nelja ja meie õnneks pidime ootama vaid poole viieni, siis tehti sõit ära. Kuna ilm oli vihmane ja meil ei olnud plaani Krimuldas niisama ringi jalutama minna, siis sõitsimegi lihtsalt mõlemad suunad järjest ära. Tehtud!

Seejärel otsustasime, et on vaja natuke süüa ja läksime jälle täpselt samasse kohta sööma, kus ka kevadel käisime. Ei olnu põhjust end uue koha otsimisega vaevama hakata.

Viimaseks atraktsiooniks Siguldas jäi sel korral vaade Paradizes Kalns’ilt. See oli juba kevadel võimas. Nüüd aga kui kogu org on värviline, on see vaade veel lahedam!

Õhtuks sõitsime Cēsisesse ja asusime elama ühte korterisse, mida saab booking.com-ist Rožu Romantika nime all endale üürida. Cēsise ööbimiskohtadest kirjutan eraldi.

Esmaspäeva õhtul jalutasime pisut Cēsises ringi. Seekord ei hakanud ordulinnuse juurde minema, see on ju juba korduvalt nähtud, vaid käisime mujal ringi. Kohe meie korteri lähedal asub Ruckas parks, milles omakorda on mõned hooned pärit mõisate ajast. Kohe värava juures on üks pisike hooneke, mis näeb armas välja, aga mille kohta kahjuks pole veel leidnud, mis see olla võis. Igatahes on see juba ammu müügis, aga tundub, et keegi ei taha seda. Rohkem pargi sügavustes on arvatav kunagine mõisahoone. Kui pargist läbi jalutasime, jõudsime hoopis raudteejaama juurde. Väga kena maja ja kuna seal oli parasjagu remont, siis võib loota, et see saab veel ilusamaks. Raudteejaamast möödununa jõudsime ühe ilusa ka parasjagu remonditava hooneni, mis vist on raamatukogu. Igatahes kui googeldada, siis jääb selline mulje. Maja on väga ilus arhitektuuriga. Sama võib öelda teisel pool tänavat asuv maakividest hoone kohta. See tudub ka raamatukogu olevat. Kuidagi palju neid raamatukogusid seal. Ringiga jõudsime kesklinna välja. Jalutasime veel korra oma eelmise korra korterist mööda kuni Jaani kirikuni ja Roosi väljakuni ja siis asutasime end uuesti koduteele. Oli parasjagu mõnus jalutuskäik.